Otázky a odpovědi o květináčích Lechuza

1.1. Čím se květináče LECHUZA liší od ostatních

Odolnost proti prasknutí.
Pevný plast nepraskne, ani když se někdy květináč nečekaně převrátí.


Odolnost proti UV záření.
Všechny květináče LECHUZA jsou odolné proti UV záření.


Odolnost proti mrazu.
Ať už na ně působí sníh, led nebo mráz: květináče LECHUZA odolají jakémukoli počasí. (Dejte ale prosím pozor také na mrazuvzdornost vašich rostlin.)


Vysoká kvalita výroby – Made in Germany.
Veškeré květináče LECHUZA se vyrábějí v Německu. Stojí za nimi zkušenosti značky PLAYMOBIL, která je už po několik desetiletí známá po celém světě jako úspěšný výrobce hraček, proslulý svým know-how v oblasti zpracování plastů.


Recyklovatelnost.
Všechny květináče LECHUZA jsou zcela recyklovatelné.


Chytré řešení – také pro venkovní použití.
Květináče LECHUZA napodobují přírodní prostředí a se svým zavlažovacím systémem jsou použitelné dokonce i venku. Přebytečná dešťová voda odtéká ven – zásobník vody ale zůstává plný a zásobuje rostliny vodou.

1.2. Všechny argumenty pro vaše zákazníky, kteří kupují květináče LECHUZA

Vlastní zásobování.
Rostlina se samostatně zásobuje vodou prostřednictvím zavlažovacího systému LECHUZA po dobu až 12 týdnů (v závislosti na velikosti květináče, rostlině a stanovišti).


Design a funkce.
Vysoce kvalitní květináče LECHUZA nepřesvědčují jen svým vynikajícím designem, ale také inteligentním zavlažovacím systémem.


Příslušenství.
Volitelně k dostání: příslušenství LECHUZA, které zvyšuje funkčnost květináčů, např. kolečková podložka, zalévací pomůcka a další.

1.3. Otázky ke květináčům LECHUZA

Mohou se květináče LECHUZA používat venku?
Ano, květináče LEHUZA s odtokovým otvorem a šroubovým ventilem na dně se výborně hodí pro použití venku. k tomuto účelu se musí odstranit červený šroubový ventil na dně a u vysokých květináčů také šroub ve vyjímatelné vložce. K povolení šroubu můžete jednoduše použít minci. otevřeným odtokovým otvorem pak může po silném dešti odtékat přebytečná voda ven z pěstebního systému.  Zásobník vody zůstává nadále plný.


Mohou se květináče LECHUZA s odtokovým otvorem a šroubovým ventilem používat také v interiérech?
Ano, při použití ve vnitřních prostorách se červený šroubový ventil na dně ponechává pevně utažený. U vysokých květináčů zůstávají pevně utažené dva červené šroubové ventily (1x ve vyjímatelné vložce a 1x na dně květináče). K utahování šroubů můžete také jednoduše použít minci. Šroubový ventil má spolehlivý těsnicí kroužek, který zabraňuje vytékání vody ze zásobníku.


Jak mohu květináče LECHUZA nejlépe čistit?
Květináče LECHUZA nejlépe vyčistíte měkkým hadříkem a šetrným mycím prostředkem. Nepoužívejte prosím k čištění povrchu květináčů žádné agresivní čisticí prostředky, resp. pomůcky.


Z jakého materiálu se vyrábějí květináče LECHUZA?
Květináče LECHUZA jsou vyrobené z recyklovatelného plastu (polypropylenu – pp, resp. akrylnitrilu-butadienu-styrolu-kopolymerizátu – ABS).

 

Zavlažovací systém LECHUZA

2.1. Jak funguje zavlažovací systém

jak-funguje-lechuza

Postup je velmi jednoduchý:

1. Vložte zavlažovací soupravu LECHUZA do květináče, resp. vyjímatelné vložky, a veškerý dodaný granulát LECHUZA-PON rozprostřete na dělicí dno jako drenáž.

2. Nasypte do nádoby zeminu. Požadovanou rostlinu namočte před zasazením do vody, poté vložte do květináče a doplňte zeminu. Zeminu dobře přitlačte.

3. Po zasazení rostliny do květináče LECHUZA zalévejte po dobu asi 12 týdnů shora jako obvykle. Abyste zjistili, zda už kořeny rostliny prorostly do vlhké oblasti systému, naplňte potom celý zásobník vodou. Když během následujících tří dnů poklesne indikátor stavu vody, rostlina se už sama zásobuje vodou. Pokud nepoklesne, zvolená rostlina vyžaduje delší počáteční fázi zalévání, dokud její kořeny nedosáhnou do vlhké oblasti (např. orchideje, nebo rostliny, které mají zpočátku velmi malý kořenový bal apod.).

2.2. Otázky k zavlažovacímu systému LECHUZA

Je možné použít zavlažovací systém LECHUZA pro veškeré rostliny?

V zásadě se pro zavlažovací systém LECHUZA hodí všechny druhy rostlin, které se pěstují v zemině.

 

Je zavlažovací systém LECHUZA to samé jako hydroponie?

Ne, protože se zavlažovacím systémem LECHUZA můžete zavlažovat v podstatě všechny rostliny pěstované v zemině. Nepotřebujete tedy rostliny určené přímo pro hydroponii, můžete vybírat své oblíbené rostliny ze široké nabídky rostlin pěstovaných v zemině. Tyto rostliny pak pěstujete jednoduše podle návodu, který je přiložený k zavlažovací soupravě, v kvalitní zemině pro hrnkové rostliny, nebo alternativně v substrátu LECHUZA-PON. Zavlažovací souprava LECHUZA ani příslušný indikátor stavu vody nejsou vhodné k použití v hydroponii.

 

Jak se sestavuje zavlažovací souprava LECHUZA?

Montáž zavlažovací soupravy LECHUZA je podrobně popsaná v návodu k montáži, který obdržíte ke každému modelu květináčů LECHUZA. Návody si také můžete stáhnout ve formátu PDF z internetových stránek www.lechuza.com.

 

Jsou k zavlažovací soupravě LECHUZA k dostání náhradní díly?

Jednotlivé díly zavlažovací soupravy LECHUZA (dělicí dno, plnicí šachtu, krytku plnicí šachty, indikátor stavu vody a drenážní granulát LECHUZA-PON) můžete jako obchodník přiobjednávat za zvláštních podmínek.

Pěstování, péče, zalévání

3.1. Návod k pěstování a zalévání

 osázení-lechuza

3.2. Otázky k osázení květináčů LECHUZA

Jak přesadím rostlinu ze zeminy do substrátu LECHUZA-PON?

Je to velmi jednoduché: Vyjměte rostlinu ze zeminy, opatrně uvolněte kořenový bal a trochu ho zbavte zeminy. Vložte zavlažovací soupravu do květináče LECHUZA a rozprostřete na dělicí dno dodaný substrát LECHUZA-PON jako drenáž. poté vložte rostlinu a dosypte do květináče substrát LECHUZA-PON. Stlačte substrát LECHUZA-PON mírným potřesením a přitisknutím a popř. ho ještě doplňte.

Jsou květináče LECHUZA vhodné také pro hydroponii?

Ve výjimečných případech je na požádání zákazníků k dostání příslušenství na hydroponii k některým květináčům ze sortimentu LECHUZA. V tomto případě je vám k dispozici naše horká linka LECHUZA, kde vám rádi poradíme.

Musejí být vysoké květináče LECHUZA zcela naplněné zeminou?

Pro vysoké květináče nabízí LECHUZA vyjímatelnou vložku, aby se nemusela plnit zeminou celá nádoba. Je opatřená praktickými výsuvnými držadly. Vyjímatelná vložka vám umožňuje pohodlné vyměňování umístěných rostlin.

Co je to fáze dorůstání, jak dlouho trvá a kdy je u konce?

Počáteční fáze zalévání je doba, kterou potřebují kořeny rostliny k tomu, aby dorostly do vlhké oblasti. Doba trvání této fáze se řídí podle rostliny, stanoviště a velikosti květináče. chcete-li zkontrolovat, zda je počáteční fáze zalévání dokončená, poprvé naplňte celý zásobník vodou po 12 týdnech. Pokud během následujících tří dnů poklesne indikátor stavu vody, rostlina se už sama zásobuje vodou.

Jak a kdy mám zalévat ve fázi dorůstání?

Pokud se rostlina ještě nachází ve fázi dorůstání kořenů, nemůžete se řídit podle indikátoru stavu vody. Zkontrolujte zeminu, nebo substrát LECHUZA-PON, těsně pod povrchem a není-li zde vlhko, rostlinu zalijte.

Co je to fáze sucha?

Rostlina potřebuje období, ve kterém se nezalévá. Když indikátor stavu vody dosáhne značky „min.“, zásobník vody je prázdný, ale vlhkost v květináči je v tomto okamžiku stále ještě dostatečná. Není třeba ihned znovu zalévat. Doporučujeme fázi sucha 2 až 10 dnů. Toto období se může ještě prodloužit v závislosti na rostlině, stanovišti a ročním období. po této krátké fázi sucha začněte znovu zalévat.

Jak se hnojí rostliny v květináčích LECHUZA?

Rostliny v květináčích LECHUZA hnojte při každém druhém zalévání. Do zálivkové vody přidejte běžné tekuté hnojivo podle příslušných pokynů na obalu. Hnojivo se lépe rozptýlí, když se zemina příležitostně zalije shora čistou vodou.

LECHUZA-PON / LECHUZA-TERRAPON

4.1. V jakých substrátech mohu pěstovat?

Ve všech květináčích LECHUZA můžete rostliny pěstovat s běžnou zeminou. Alternativně (k běžné zemině) jsou k dostání oba substráty: LECHUZA-PON a LECHUZA-TERRAPON.

4.2. Co je to LECHUZA-PON?

Čistě minerální substrát jako alternativa k zemině.

Strukturově stabilní substrát LECHUZA-PON má optimální vlastnosti pro růst rostlin a je ideální alternativou všude tam, kde se nemá používat organická zemina. LECHUZA-PON je anorganický, a tudíž téměř sterilní. LECHUZA-PON jako substrát: ve spojení se zavlažovací soupravou LECHUZA dvojnásobný přínos pro vaše rostliny. LECHUZA-PON obsahuje pemzu, zeolit a lávu a ze závodu je doplněn NPK zásobním hnojivem (15-11-14+2+stopové prvky), které bude vaše rostliny zásobit dostatečným množstvím živin po dobu až 12 měsíců. Díky dobrým zásobním vlastnostem substrátu LECHUZA-PON jsou vyloučeny závažné chyby při hnojení. Živiny a nadměrná množství hnojiv se ukládají v substrátu a k rostlinám se přivádějí teprve postupně.

4.3. Otázky k substrátu LECHUZA-PON

Z čeho se skládá substrát LECHUZA-PON? Obsahuje substrát LECHUZA-PON hnojiva?

Substrát LECHUZA-PON obsahuje pemzu, zeolit, lávu a hnojiva.

K čemu se používá substrát LECHUZA-PON?

Minerální substrát LECHUZA-PON s optimálními vlastnostmi pro pěstování představuje – obzvláště ve spojení se zavlažovacím systémem LECHUZA – ideální alternativu k běžné zemině. LECHUZA-PON tvoří drenážní vrstvu mezi zásobníkem vody zavlažovací soupravy LECHUZA a vrstvou zeminy, pokud rostlinu pěstujete v zemině.

Je třeba další substrát LECHUZA-PON k zavlažovací soupravě LECHUZA?

S každou zavlažovací soupravou LECHUZA obdržíte dostatečné množství substrátu LECHUZA-PON, které je třeba pro drenážní vrstvu v příslušném květináči. Další substrát LECHUZA-PON budete potřebovat pouze při přesazování rostliny a výměně zeminy, nebo pokud chcete pěstovat výhradně v substrátu LECHUZA-PON.

4.4. Co je to LECHUZA-TERRAPON?

Nový substrát z humusu a minerálních součástí jako alternativa k zemině.

Nový speciální substrát LECHUZA-TERRAPON spojuje výhody organického humusu s minerálními součástmi. LECHUZA-TERRAPON se dobře hodí především pro osázení květináčů LECHUZA na zahradě. Substrát LECHUZATERRAPON je samozřejmě možné použít i v interiérech. LECHUZA-TERRAPON se vyrábí z vysoce kvalitních surovin, jaké se používají také v profesionálním zahradnictví. Patří k nim pemza, drcený keramzit a účinná kombinace hnojiv. Podíl čerstvého přírodního jílu působí jako přirozená zásobárna vody a živin a podporuje rovnoměrné zásobení rostlin. Regulují se výkyvy a lépe se překonávají období sucha anebo vlhka.

4.5. Otázky k substrátu LECHUZA-TERRAPON

Z čeho se skládá substrát LECHUZA-TERRAPON? Obsahuje substrát LECHUZATERRAPON hnojiva?

Substrát LECHUZA-TERRAPON obsahuje pemzu, drcený keramzit a účinnou kombinaci hnojiv. K čemu se používá substrát LECHUZA-TERRAPON? LECHUZA-TERRAPON se dobře hodí především pro osázení květináčů LECHUZA na zahradě. Substrát LECHUZA-TERRAPON je samozřejmě možné použít i v interiérech. Podíl čerstvého přírodního jílu působí jako přirozená zásobárna vody a živin a podporuje rovnoměrné zásobení rostlin. Regulují se výkyvy a lépe se překonávají období sucha anebo vlhka.

Hledám tvar

Nastavení Cookies
Cookies

Naše webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají s jejich vylepšováním. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko "OK, souhlasím" udělujete tento souhlas.

Nastavení OK, souhlasím
×
Nastavení souborů cookies

Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, abychom webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.
Ovlivňuje funkce:
  • Konfigurační cookies
Zobrazit cookies
Název cookie Typ cookie Doba platnosti Účel
PHPSESSID Nezbytné cookies Po dobu návštěvy Cookie se používá k uložení a identifikaci jedinečného ID relace uživatele za účelem správy uživatelské relace na webu.
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.
Ovlivňuje funkce:
  • Google Analytics - analytická návštěvnost
Zobrazit cookies
Název cookie Typ cookie Doba platnosti Účel
_ga Analytické cookies 30 dní analytická návštěvnost